CONTACT
+48 503 172 508
e-mail: mateusz@guidedfishing.pl


Wersja polska poland


Matteo Zanato

Matteo Zanato - Bass czarny - Włochy - www.przewodnicywedkarsy.pl - Wyprawy wędkarskieMatteo Zanato is 33 and lives in Padowa, Italy. He fishes bass for many yaers with all possible techniques. He catches them on drop, in depths and also on the surface baits. He mainly fishes on gums and woblers. He is a professional fishing guide and professional player. He is sponsored by known italian fishing companies. He has got experience to served and help with fishing black bass. He speaks italian and english.

Przewodnik - Bass czarny - Włochy - www.przewodnicywedkarsy.pl - Wyprawy wędkarskie

Nasz przewodnik Matteo Zanato - Bass czarny - Włochy - www.przewodnicywedkarsy.pl - Wyprawy wędkarskie

Warning! Our Company is the exclusive representative of Matteo Zanato in Poland. Prices of services offered in our company are the same as directly on the site.

Our guide fisheries

Italy - Padua (Black Bass)

Wyprawy do miejscowości Padwa we Włoszech. Wyprawy na Bassy czarne oraz na szczupaki (traktowane jako przyłów). ZAPRASZAMY!

Jadąc na tę wyprawę będziecie mieli przyjemność łowienia z jednym z najlepszych łowców bassów we Włoszech. Spotkacie się z prawdziwym sponsorowanym zawodowcem, który często startuje w zawodach na skalę całych Włoch. Na tej wyprawie nauczycie się łowienia bassów oraz ich zacinania i wyholowania. Nauczycie się dobierania odpowiednich zestawów do połowu tej ryby oraz nauczycie się dobierania odpowiednich przynęt. Cały czas będziecie pod okiem Mistrza w łowieniu bassów. Sprawdźcie naszą ofertę!

Bass czarny - Włochy - www.przewodnicywedkarsy.pl - Wyprawy wędkarskie

Terminy połowów: wiosna, lato, jesień, zima. Jednak najlepszym okresem na połowy bassów czarnych jest jesień od końcówki sierpnia do końca listopada.
Liczba uczestników: od 1 do 4 osób.
Metoda łowienia: głównie spinning, casting lub muchowanie z łodzi.
Terminy zgłoszeń: zgłoszenia na co najmniej miesiąc przed planowanym wyjazdem.

Oferujemy: łowienie z profesjonalnym przewodnikiem wędkarskim, wygodne łodzie Tracker 4,5 m z silnikami spalinowymi 40 KM (łodzie przystosowane do łowienia bassów), paliwo do łodzi, licencję na łowisko, zakwaterowanie o różnym standardzie, lunch na łowisku (prowiant), transfery z oraz na lotnisko. Oferujemy pomoc przy rezerwacji i zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia. Istnieje możliwość wypożyczenia pełnego sprzętu wędkarskiego oraz przynęt.

Ceny wypraw oraz rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

Opis łowiska i gatunki ryb w nim występujące
W regionie Wenckim, Padwa zawsze była określana „ miastem wodnym”. Pomimo licznych naturalnych szlaków wodnych niewielka sieć kanałów została utworzona w regionie Weneckim. Rzeka Brenta, mająca swoje źródło w jeziorze Caldonazzo i przepływająca wzdłuż Valsugana do Bassano, gdzie zaczynają się równiny wpada z północy do Padwy gdzie rozgałęzia się na dwa nurty. Pierwszy przepływa prosto przez Laggon na południe Wenecji, drugi zaś, sławny kanał Brenta mija Stra, Dolo, Mira i dopływa do Fusiny, a potem do Wenecji. Skupisko rzeki i kanałów tworzy idealne warunki dla Bassów czarnych, które uwielbiają zasiedlać takie wody. Okolice padwy to jedne z najlepszych łowisk Bassów czarnych. To idealne miejsce do odpoczynku i połowu tych świetnie walczących sportowych ryb. Rzeki są bardzo urozmaicone. Są pełne rośliności, występują tam drzewa, skały, pnie, trzciny. Najlepszymi technikami do połowów Bassów czarnych jest łownie w dalekiej odległości lub z ukrycia. Na łowiskach wokół Padwy obowiązuje cakowite “Catch and release” w stosunku do wszystkich złowionych Bassów. Na tych samych łowiskach co Bassy, łowi się także szczupaki. Jednak są one traktowane jako przyłów. Nasz przewodnik skupia się na połowie Bassów czarnych.

Łowisko bassów - Włochy - www.przewodnicywedkarsy.pl - Wyprawy wędkarskie

Dobre miejsce na bassy - Włochy - www.przewodnicywedkarsy.pl - Wyprawy wędkarskie

Dostępne gatunki ryb
Główną i największą atrakcją włoskich okolic miasta Padwa są oczywiście Bassy czarne. Żyje ich tu ogromna ilość, a sztuki rekordowe nie należą do rzadkości. Jako gatunek stanowiskowy wybiera spokojne, głębokie zatoki i starorzecza, gdzie przebywa wśród korzeni, gałęzi zatopionych krzewów i drzew oraz pomiędzy leżącymi na dnie dużymi kamieniami. W płytkiej wodzie przebywają wyłącznie młode ryby. To świetna sportowa ryba. Bass pomimo swoich “małych” rozmiarów jest bardzo walecznym przeciwnikiem. To wymagający przeciwnik, którego pomimo dużej ilości, nie łatwo namierzyć w łowisku. Ponadto wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu i odpowiednich przynęt. Techniki prowadzenia przynęt powstawały specjalnie pod łowienie tylko tego gatunku. Dodatkową atrakcją łowisk w okolicach miasta Padwa są także szczupaki. Jest ich tu sporo i żyją tu także rokordowe sztuki. Jednak każdy łowca Bassów uważa szczupaki za przyłów. W okolicach Padwy nie nastawiamy się na połów szczupaków, a koncentrujemy się na połowach Bassów czarnych.

Bass czarny - Włochy - www.przewodnicywedkarsy.pl - Wyprawy wędkarskie

Rekordkowy bass - Włochy - www.przewodnicywedkarsy.pl - Wyprawy wędkarskie

Sprzęt pływający
Do dyspozycji naszych Gości są profesjonalne 2-3 osobowe łodzie wędkarskie Tracker 4,5 metra z silnikiem 40 KM i dodatkowym silnikiem elektrycznym (wspomagającym łowienie z dryfu). Łódź jest wyposażona w elektronikę - echosondę i GPS. Na wyposażeniu są także kamizelki wypornościowe. Istnieje możliwość wypożyczenia pełnego sprzętu wędkarskiego oraz przynęt.

Bass boat - Włochy - www.przewodnicywedkarsy.pl - Wyprawy wędkarskie

Płyniemy na bassy - Włochy - www.przewodnicywedkarsy.pl - Wyprawy wędkarskie

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie o różnym standardzie - od kwater prywatnych, przez apartamenty, aż do luksusowych hoteli. Istnieje także możliwość zakwaterowania w tzw. “bed & breakfast”, czyli w apartamentach ze śniadaniem wliczonym w cenę. Od sezonu 2011 będzie możliwość zakwaterowania w 4 osobowym domku nad samą rzeką. Wszystkie wymienione rodzaje zakwaterowania posiadają oczywiście sypialnie, pokoje dzienne, łazienki oraz ubikacje. Niektóre formy zakwaterowania posiadają także w pełni wyposażone aneksy kuchenne.

Sypialnia - Padwa - Włochy - www.przewodnicywedkarsy.pl - Wyprawy wędkarskie

Aneks kuchenny - Padwa - Włochy - www.przewodnicywedkarsy.pl - Wyprawy wędkarskie

Sypialnia - Padwa - Włochy - www.przewodnicywedkarsy.pl - Wyprawy wędkarskie

Wyżywienie i napoje
Podczas każdego dnia łowienia z przewodnikiem, każdy Gość ma zagwarantowany lunch na łodzi (prowiant). Pozostałe wyżywienie jest we własnym zakresie. W miejscach zakwaterowania są sklepy spożywcze oraz restauracje, czy bary.

Opieka podczas wyprawy
Na Bassy czarne do Padwy zaprasza Was nasz przewodnik Matteo Zanato. Matteo ma 33 lata i mieszka w Padwie we Włoszech. Łowi bassy od wielu lat wszystkimi możliwymi technikami. Łowi na opad, w toni, a także na powierzchniowe przynęty. Łowi głównie na gumy i woblery. To prefesjonalny przewodnik wędkarski i profesjonalny zawodnik. Jest sponsorowany przez znane włoskie firmy wędkarskie. Przewodnik służy swoim wielkim doświadczeniem i pomocą przy połowach Bassów czarnych. Przewodnik porozumiewa się po włosku i po angielsku.

Matteo Zanato przewodnik - Bass czarny - Włochy - www.przewodnicywedkarsy.pl - Wyprawy wędkarskie

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie „Goldfish”, ul. Łukowska 30 w Warszawie.

Informacje
Wszelkie informacje o wylotach, o docelowych lotniskach we Włoszech oraz o miejscach zakwaterowania w Padwie zostaną przekazane po zapisaniu się na wyprawę.

Ceny wypraw oraz rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!