CONTACT
+48 503 172 508
e-mail: mateusz@guidedfishing.pl


Wersja polska poland


Fraser Simpson

Our guide fisheries

Costa Rica - BIG GAME on Pacific Ocean

Wyprawy na Kostarykę - prawdziwy BIG GAME na Oceanie Spokojnym (Pacyfik). Wyprawy na gatunki oceaniczne, takie jak: Marlin, Żaglica, Tuńczyk, Wahoo, Roosterfish, Dorada, Snook - ZAPRASZAMY!

Marlin - Kostaryka - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Terminy połowów: połowy całoroczne, jednak łowi się w różnych okresach, ze względu na poławiane gatunki ryb. Na niektóre gatunki warto zapolować jesienią i zimą, a na inne wiosną i latem.
Liczba uczestników: od 2 do 4 osób. Możemy zabrać także grupę 6-8 osobową. Wówczas łowimy na oddzielnych łodziach.
Metoda łowienia: głównie trolling na pełnym Oceanie (BIG GAME). Na rafach, czy przy ujściach rzek łowi się także na spinning i na muchę.
Terminy zgłoszeń: zgłoszenia na co najmniej dwa miesiące przed planowanym wyjazdem.

Oferujemy: profesjonalnego przewodnika wędkarskiego na każdej łodzi, profesjonalne łodzie sportowe przystosowane do łowienia na pełnym Oceanie (wyposażone w profesjonalną elektronikę, w profesjonalny sprzęt do trollingu, w pełen asortyment najwyższej jakości wędek, kołowrotków i przynęt), opiekę załogi, licencję na łowisko, zakwaterowanie w apartamentach (luksusowe i standardowe), transfery z oraz na lotnisko, transfery z oraz na łowisko (z miejsca zakwaterowania do portu). Oferujemy pomoc przy rezerwacji i zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia.

Ceny wypraw oraz rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

Opis łowiska i gatunki ryb w nim występujące
Ocean Spokojny (Pacyfik) – największy, najgłębszy i najstarszy na świecie zbiornik wodny. Ma powierzchnię 178 mln km2 i zajmuje jedną trzecią całej Ziemi. Granicami oceanu są: Ameryki Północna i Południowa na wschodzie, Azja i Australia na zachodzie oraz lody Arktyki i Antarktydy odpowiednio na północy i południu. Na Oceanie Spokojnym znajduje się największa głębia na Świecie - Rów Mariański (głębokość: 10911 m) oraz druga co do wielkości wyspa świata Nowa Gwinea.
Quepos jest centrum wędkarstwa na środkowym wybrzeżu Kostaryki na Oceanie Spokojnym (Pacyfiku). Miasto Jaco znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od Quepos. W Jaco oferujemy Państwu duże profesjonalne łodzie sportowe przystosowane do połowów na pełnym Oceanie. Oferujemy także mniejsze łodzie sportowe nadające się doskonałe do wędkarstwa przybrzeżnego. Wszystkie łodzie z profesjonalnym przewodnikiem wędkarskim na pokładzie oraz wyposażone w profesjonalny sprzęt elektroniczny, sprzęt wędkarski i przynęty.
W rejonach Jaco i Quepos można łowić następujące gatunki ryb: Marlin, Żaglica, Tuńczyk, Wahoo, Roosterfish, Dorada, czy Snook. Marlin, Żaglica i Rooster mogą być łapane przez cały rok. Trzeba wypływać na pełny Ocean. Dodatkową atrakcją są wspaniałe Roosterfish, Tuńczyki i inne gatunki. które można łowić w zależności od danej pory roku.
Dodatkową atrakcją turystyczną mogą być wycieczki z Quepos na rafy, zwiedzanie zatoki Drake, czy pięknych wysp Caños. Łodzie z Jaco oferują także wycieczki do wysp Tortugas.

Wschód słońca - Kostaryka - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Widok z okna - Kostaryka - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Dostępne gatunki ryb
W zależności od pory roku na Kostaryce można łowić różne gatunki ryb. Największą atrakcją Kostaryki jest Marlin - ryba z rodziny żaglicowatych zamieszkująca tropikalne i subtropikalne wody oceaniczne. Ryba ta pływa zarówno na pełnym oceanie, jak i w pobliżu wybrzeży. Dorasta do 5 metrów i kilkuset kilogramów wagi. To jedno z najswpanialszych trofeów wędkarskich na Świecie. Potężny przeciwnik wspaniale walczący do ostatnich chwil holu. Okres połowów: najlepsze miesiące to wrzesień, październik i listopad.

Wielki Marlin - Kostaryka - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Żaglica - gatunek morskiej ryby z rodziny żaglicowatych, występującej w cieplejszych wodach wszystkich oceanów świata. Jest najszybszą znaną rybą na świecie – osiąga prędkość 100 km/h. Dorasta do ponad 3 metrów. Okres połowów: najlepszy okres jest od połowy grudnia do końca kwietnia, ale wielkie ławice często przypływają w październiku i zostają na dłużej. Trochę żaglic zawsze łapie się od czerwca do września, zmieszane z innymi gatunkami, które znajdują się w strefie przybrzeżnej w ciągu tych miesięcy.

Żaglica - Kostaryka - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Inne bardzo atrakcyjne gatunki ryb, które można łowić z dużym powodzeniem na Kostaryce to: Tuńczyk - ryby powyżej 100 kg nie są żadkością. Najczęściej łowi się ryby kilkudziesięcio kilogramowe. Okres połowów: występuje przez cały rok, ale najbardziej obfite połowy są od czerwca do września. Wahoo - dość rzadki w okolicach Quepos, ale jest ich dużo późnym latem. Okres połowów: od końca czerwca do początku sierpnia. Dorady - najlepszy okres połowów rozpoczyna się na początku zimy, a kończy wraz z opadami, czyli pod koniec maja. Roosterfish - wielka atrakcja Kostaryki. Wspaniała waleczna sportowa ryba. Najlepsze miejsca do połowów to ujścia rzek i rafy. Okres połowów: najlepszych połowów można się spodziewać w miesiącach letnich, od czerwca do początku września. Snook - najlepsze miejsca są przy ujściach rzek i wzdłuż wybrzeża. Rekord świata został załapany kilka lat temu w lipcu niedaleko ujścia rzeki Río Naranjo. Okres połowów: najlepsze miesiące od lipca do listopada podczas pory deszczowej.

Wielki Roosterfish - Kostaryka - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Tuńczyk - Kostaryka - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Wahoo - Kostaryka - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Sprzęt pływający
Do dyspozycji naszych Gości są profesjonalne łodzie sportowe przystosowane do łowienia na pełnym Oceanie. Wyposażone w profesjonalną elektronikę oraz w profesjonalny sprzęt do trollingu. Na łodziach jest pełen asortyment najwyższej jakości wędek, kołowrotków i przynęt. Najczęściej łowimy na 13 metrowej łodzi o nazwie “Spanish Fly” lub na 10 metrowej łodzi “Dream Catcher”. Na każdej z łodzi jest profesjonalny przewodnik wędkarski oraz załoga. Na łodzi otrzymuje się duży lunch oraz ma się nieograniczony dostęp do piwa, wody mineralnej, przekąsek oraz owoców.

Łódź - Kostaryka - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w luksusowych apartamentach lub w standardowych apartamentach. Obydwa rodzaje zakwaterowania składają się z dwóch sypialni, pokojów dziennych, w pełni wyposażonych aneksów kuchennych, łazienki, ubikacji. W apartamencie jest taras oraz dostęp do basenu. W apartamentach klimatyzacja, TV SAT. 

Luksusowy apartament - Kostaryka - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Aneks kuchenny - Kostaryka - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Basen - Kostaryka - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Wyżywienie i napoje
W apartamentach jest możliwość wykupienia wyżywienia. Na miejscu są firmy cateringowe, które dostarczają wyżywienie na zamówienie. Podczas łowienia na łodzi otrzymuje się duży lunch oraz ma się nieograniczony dostęp do piwa, wody mineralnej, przekąsek oraz owoców. Dodatkowo przewodnicy służą pełną wiedzą na temat miejscowej gastronomi.

Opieka podczas wyprawy
Przewodnikiem na Kostaryce jest Fraser Simpson. To bardzo doświadczony profesjonalny przewodnik wędkarski. Łowił ryby w wielu miejscach Świata. Jest łowcą wielu rekordowych marlinów i żaglic. Oceaniczne ryby łowi wieloma metodami i technikami. Przewodnik biegle porozumiewa się po angielsku. Dodatkową opiekę podczas łowienia stanowi załoga łodzi.

Przewodnik - Kostaryka - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie „Goldfish”, ul. Łukowska 30 w Warszawie.

Informacje
Wszelkie informacje o wylotach, o docelowych lotniskach na Kostaryce oraz o miejscach zakwaterowania na Kostaryce zostaną przekazane po zapisaniu się na wyprawę.

Ceny wypraw oraz rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!