CONTACT
+48 503 172 508
e-mail: mateusz@guidedfishing.pl


Wersja polska poland


Carlos Alvarez

Carlos Alvarez - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.plCarlos Alvarez is a fishing guide in Las Termas Rio Hondo area in Argentina. He is well known of Dorad fishery in this area in Argentina. He fishes Dorads on many various ways. He’s spinning passionate, fly and also trolling. He is a hunter of many impressive Dorads.

Alvarez - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl

Our guide fisheries

Argentina - Las Termas Rio Hondo (Big Dorada)

Wyprawy na dorady do Las Termas Rio Hondo w Argentynie – sezon 2013 – ZAPRASZAMY!

Wielka Dorada - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl

Najlepsze terminy na połów Dorad: od czerwca do końca grudnia
Liczba uczestników: od 1 do 9 osób
Terminy zgłoszeń: zgłoszenia na 35 dni przed planowaną wyprawą

Cena: 400 USD - 1 osoba za dzień łowienia z przewodnikiem; 350 USD - 1 osoba za dzień łowienia z przewodnikiem (jeżeli jest 2 lub więcej wędkarzy); 220 USD - 1 osoba za dzień jako osoba towarzysząca (nie łowiąca).

CENA PROMOCYJNA: 2000 USD - 1 osoba - 8 dni na miejscu (6 dni łowienia z przewodnikiem + 2 dni wypoczynku).

Wliczone w cenę: zakwaterowanie (dobry standard), wyżywienie w ciągu całego dnia (śniadanie, lunch, przekąski i obiad), napoje (bez alkoholu), transfery z lotniska (komfortowe pojazdy), transfery lokalne, łodzie z silnikami spalinowymi, 1 przewodnik na 3 osoby, 1 tłumacz na grupę, zezwolenia na połowy.
Nie wliczone w cenę: bilety lotnicze i ubezpieczenie (oferujemy pomoc przy rezerwacji i zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia).

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

Gdzie jedziemy i co będziemy łowili?
Santiago del Estero jest prowincją, która znajduje się w północno-zachodniej Argentynie. W tym regionie znajdują się dwie rzeki: Dulce i Salado. Są to bardzo ważne rzeki dla tamtejszego środowiska. Na rzece Dulce znajduje się wielki zbiornik zaporowy Dam, ma około czterdziestu tysięcy hektarów. Jest to główne łowisko Dorad. Tylko cztery kilometry od jeziora i nad brzegiem rzeki Dulce jest miasto Las Termas Rio Hondo. Jest to główny kurort termalny i uzdrowisko w Ameryce Łacińskiej. Dorady zamieszkują to jezioro z innymi gatunkami ryb, takimi jak bogas, aloza, wolf fish, sum, kingfish, sunfish, etc. To wielkie jezioro ma cztery dopływy. Są to: rzeki Sali, Gastona, Medina i Marapa. Wszystkie te rzeki mają swoje źródła w górach Aconquija, położonych około 130 kilometrów w sąsiedniej prowincji Tucuman. Wody jeziora są zasilane także opadami, topniejącym śniegiem i naturalnymi źródłami. Las Termas Rio Hondo nie tylko jest jednym z najlepszych łowisk Dorad na Świecie, ale jest to wspaniałe miejsce do uprawiania turystyki zdrowotnej. Jest tu mnóstwo miejsc, gdzie można wspaniale spędzić czas, nie tylko łowiąc. Tu wędkarzowi spokojnie może towarzyszyć cała rodzina z powodu wielu propozycji rekreacyjnych. Miasto ma kasyno, największe w północnej Argentynie. Kolejnym ważnym budynkiem w tym mieście jest Centrum Kulturalne, gdzie mają miejsce różne spektakle kulturalne, sztuki teatralne, krajowe i międzynarodowe konferencje, etc. W Las Termas Rio Hondo jest ponad dwieście hoteli, o różnych standardach. Na jeziorze Dam znajduje się wielka zapora. Jakieś cztery kilometry od miasta. Na jeziorze oprócz wędkarstwa sportowego można uprawiać sporty wodne. Inne atrakcje miasta to muzea, liczne kluby nocne, pola golfowe, itd.

Rzeka - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl

Rozlewisko - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl

Zapora - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl

Co będziemy łowili - Oczywiście do Argentyny jedziemy wędkować w poszukiwaniu wspaniałych i wielkich Dorad. Dorada (Salminus Maxilosus) jest gatunkiem ryby, która żyje w niektórych rzekach w strefie subtropikalnej Ameryki Południowej, w Brazylii, Urugwaju, Paragwaju, Boliwii i w najważniejszych rzekach w Argentynie. Jest to bardzo waleczna i żarłoczna ryba. Znana jest również jako “tygrys rzek”. Okazy dorastają powyżej 50 kg! Dorada dzięki swej waleczności jest bardzo pożądanym trofeum dla wędkarzy. Celem wypraw wędkarzy z całego Świata. Od miesiąca czerwca do końca grudnia, gdy woda nie jest zmącona widać jak Dorady wyskakują ponad wodę i łapią swoje ofiary, ryby o nazwie Sliversides. Wtedy dobrze jest je łapać na spinning. Łowi się je na płyciznach, podpływa się na wyłączonych silnikach. Zwykle łowi się je na tzw. spinning spoon od 30 do 40 gramów lub przynęty powierzchniowe i płytko chodzące. Trzeba używać przyponów stalowych około 50 cm długości, ponieważ Dorada ma bardzo ostre zęby. Skuteczny jest także trolling. Wyrzucona przynęta za łódz jest dobrym wabikiem. Dorady można łowić na różnych głębokościach, w zależności od rejonu jeziona. Bardzo ekscytujące jest łapanie Dorad na muchę. Jest to bardzo ekscytująca metoda. Dorady łowimy także na rzekach. Wszystko zależy od poziomu wód w rzekach.

Dorada - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl

Wielka Dorada - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl

Okazowa Dorada - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl

Gdzie mieszkamy?
Zakwaterowanie w przytulnych pensjonatach (dobry standard) - sypialnie, pokój dzienny, łazienka, ubikacja, w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, palniki, piekarnik, kuchenka mikrofalowa, naczynia, sztućce, garnki), TV SAT, klimatyzacja.

Zakwaterowanie - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl

Kuchnia - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl

Sypialnia - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl

Wyżywienie i napoje
W cenie wyprawy jest pełne wyżywienie w ciągu całego dnia (śniadanie, lunch, przekąski i obiad) oraz napoje (bez alkoholu).

Sprzęt pływający
Do dyspozycji są bezpieczne i wygodne łodzie wyposażone w silniki spalinowe 40-50 KM. Na każdej łodzi jest przewodnik wędkarski.

Łódź - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl

Opieka podczas wyprawy
Przewodnikiem i opiekunem podczas całej wyprawy jest Carlos Alvarez. Znakomicie znający łowiska Dorad w tym rejonie Argentyny. Jest łowcą wielu okazowych Dorad. Dla większych grup 6-9 osobowych przydzielani są dodatkowi przewodnicy - 1 przewodnik na 3 wędkarzy. Dodatkową opiekę nad grupą sprawuje tłumacz.

Carlos Alvarez - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie „Goldfish”, ul. Łukowska 30 w Warszawie.

Informacje
Wszelkie informacje o wylotach, docelowych lotniskach w Argentynie i miejscach zakwaterowania w Argentynie zostaną przekazane po zapisaniu się na wyprawę.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!