CONTACT
+48 503 172 508
e-mail: mateusz@guidedfishing.pl


Wersja polska poland


Clare River (Salmon, Big Brown Trout)

 clare_01Rzeka Clare wije się wśród irlandzkich pól. Całkowita długość rzeki to około 65 km. Jej charakter jest bardzo zróżnicowany. Od szybkich i płytkich odcinków, po wolne i głębokie [w końcowym odcinku nawet do 6-7 m]. Rzeka zaczyna swój bieg w okolicy Dunnmore, a kończy w okolicach Galway, wpadając do jeziora Corrib. W kilku miejscach jej nurt przepływa przez skalne wąwozy, a pionowe ściany mają tam około 3 metrów wysokości. Ryby na które warto się nastawić wędkując w rzece Clare to przede wszystkim pstrąg potokowy i łosoś. Ale również szczupak i okoń na niektórych odcinkach rzeki ma się bardzo dobrze. Rzeka generalnie nie jest szeroka. Średnio około 8-10 m. clare_02Stwarza to wspaniałe i kameralne warunki połowu.

Pstrągi łowione w tej rzece średnio mają długość około 45 cm, ale ryby w okolicy 50-60 cm nie są niczym nadzwyczajnym. Najczęściej łowi się dwie, trzy takie ryby dziennie. Miewałem takie wyprawy podczas, których łowiłem po 5-6 sztuk i wiele mniejszych. Dodatkową atrakcją łowiska są łososie, które atakują często przynęty przeznaczone dla pstrąga. Po takim braniu przeżyjemy wspaniałe chwile, podczas holu srebrnej torpedy. Sezon na rzece zaczyna się 1 marca i trwa do 31 września. Największe pstrągi jakie udało mi się złowić w Clare miały blisko 70 cm. jacek_clare_02I jeszcze na koniec ciekawostka. Otuż złowienie na początku sezonu kilkunastu keltów łososia w kilka godzin jest tu normalne. Początkowo był to dla mnie szok, ponieważ pamiętałem Polskie trociwe rzeki. Tu jest inaczej. Zapraszam!

 

jacek_clare_031

Our guides on this fishery

Jacek Gorny

pstrag_potokowy

I was “infected “by fishing as a couple- year boy. At the beginning I use float, after that I started using spinning method. I started from catching perches, then other fishes like pikes, sanders, chubs, brown trouts. I am very keen on sport so I started to participate in fishing competitions. I was lucky, because in my district were few competitors, who also were members of national team. I don’t have to explain how significant knowledge it is.

READ MORE
Before each of the trips we offer very detailed information, how to prepare and what to bring with you on a trip. For each of the trips you can rent fishing equipment and bait. With our help, you can also purchase the necessary equipment and bait before the expedition or just bait during the expedition. If you have any questions, please contact us - sebastian@guidedfishing.pl. Enjoy! We will share with you our passion!.